OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Bu Öykülerin Birinde Sen Varsın

Bir dergide ilk defa onun öyküsüyle karşılaştığım andan itibaren yazarın adını unutmadım. Çünkü alışageldiğimizden farklı bir tarzı var bana göre. En azından kolay okunmayan, şaşırtan, gidişatından varacağı güzergahı kestirilemeyen, çoğunluğun değil meraklısının peşine düşeceği öyküler.

Kitaptan önce bu kitaba kavuşma öyküsü de bu yazıyı okumak zahmetine girenlere küçük bir ikramlık olsun.

Yine bir kitap fuarı ve standın önünde durmuş gözlerimle arıyorum. Maksat görevliyi yormadan kendim bulayım kitabımı, zaten başı kalabalık. Sonra “Bu kitabı alıyorum bir mani yoksa” deyip, çıkıp gideyim. Hayaller… Her defasında bunu yapmaktan vazgeçmiyorum.

Bir olay gerçekleşmeden hayal ettiğimde asla hayalimdeki gibi olmuyor, olacaksa da öncesinde bir aksaklık zuhur edip peşi sıra oluyor. Kitabı soracaktım, alacaktım ve gidecektim. Ama o da nesi, kitap yok. “İnanılır gibi değil” derler ya hakikaten inanılır gibi değil.

Dünyanın Durduğu O An

O güzelim kitapların arz-ı endam ettiği stantta benim aradığım kitap yok. Kitap çıkalı bir ay olmuş olmamış, hayret edilecek şey. Bir daha bakıyorum “göremedim herhalde” diyerek sağıma, soluma, yamacıma, karşımdaki raflara bir umut, fakat ……………………………………………….

Fatma Kebire Gündüz

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?