OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Kitaplık Bana “Oku” Diyecek!

Ben gidin kendinize bir kitaplık tasarlatın diyemem ama kendinize özgü bir kitaplığı hayal edin deme hakkına sahip olduğumu düşünüyorum. 

Evlerimizde kitaplığa ayırdığımız bir yer mutlaka vardır. Bu yer zamanla sadece kitapların değil bibloların, fotoğrafların ve sertifikaların mekânı haline geliyor. Kitaplar geri planda kalıyor. Tam yeni bir kitap alıp okuyayım hissiyatınız oluştuğunda önündeki nesnenin yerini değiştirme ya da onu düşürme riski oluşuyor. Bu durum sizi okumaktan bile vazgeçirebiliyor. Aile ortamında çok okuyan birey genellikle sadece kitapların kitaplıkta yer almasını istese de diğer bireyler kendilerine ait başka şeyleri de kitaplığa yerleştirebiliyor. Yeri geniş olanlar her bireye ayrı bir kitaplık koyabiliyor. Yine de risk bitmiyor, evi temizleyen evin hanımı ya da temizlikçi kitapların tozunu alırken yerini değiştirebiliyor, evin küçüğü ya da misafir çocukları kitaplara müdahale edebiliyor. Tüm bu risklerden kurtulmanın bir yolu olmalı ama ne?

Kişiye özel kitaplık tasarımları günümüzde yaygınlaşmaya başladı. Bu biraz da iç mimarlık diye adlandırılan bölümün çabalarıyla olsa da artık birçok evde kişiye özel tasarlanmış kitaplıklar görebiliyoruz. Elbette ben gidin kendinize bir kitaplık tasarlatın diyemem ama kendinize özgü ……………………………………………………………………………………………………

Sami Yaylalı

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?