OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Korkuyorsak Sebebi Var

Popüler Kült kitabı, popüler kültürün ilham aldığı, beslendiği ve oluşturduğu korkuları kitaplara, filmlere, gerçek olaylara atıf yaparak çözümlüyor.

Küreselleşen dünyada gündelik hayatın belirleyici ideolojisi popüler kültürdür. Halk beğenilerinden etkilenmekle birlikte halk tarafından oluşturulmayan popüler kültür, ideolojik bir tüketim kültürü olarak bugün bütün insanlığı ifsat ediyor. Hayatımızı biçimlendirirken gerçeği yozlaştırıyor, çarpıtıyor ve makyajlıyor. En güzel sahneyi, en güzel anı, en kalıcı imajı yaratmak için hiçbir kural tanımıyor. Alışkanlıklarımızı belirliyor, isteklerimizi yön veriyor, kısaca bize rol model oluyor.

En İyi Manipülasyon Aracı ‘Korku’

Popüler kültürün en sevdiği konulardan birisi de insanoğlunun kadim bir alışkanlığı olan korkudur. İnsanlar arasında usulca yayılan, mite dönüşen ve topluluğa mal olan korkular; büyük ölçüde bilinmeyene, anlaşılmayana duyulsa da yoktan da var edilebilir. İnsanların dini ve toplumsal inançları, davranış biçimleri korkularını besliyor. Korku ve korkutma bu sebeplerle …………………………………………………………………………………………………………………………………..

Abdullah Güner

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?