OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Okur 8. Sayısıyla Huzurlarınızda!

Kitap Rehberiniz Okur’un 8. Sayısı Çıktı!

Okur’un yeni bir sayısıyla daha karşınızdayız. Bilmiyoruz, siz de her yeni sayıda bir miktar heyecanlanıyor musunuz? Açıkçası biz büyük bir keyif ve heyecanla her sayıyı pişirmeye çabalıyor, çok özenli tabaklarda servis etmeye çalışıyoruz. Aynı heyecanı yaşıyorsak ne mutlu bize!

Okur’un bu sayısında iki güzel dosya çalışması var. Dergicilikte nitelikli dosyalar hayatî değer taşır, biz de mümkün olduğunca doyurucu dosyalar hazırlamaya çabalıyoruz. Malumunuz, Amazon Türkiye’ye girdi geçtiğimiz aylarda ve bu yayıncılık camiasında ciddi bir hareketliliği tetikledi. Peki soru işaretleri var mı? Amazon’un Amerika tecrübesi bizi hangi noktalarda endişeye sevk ediyor? Yayıncılar, editörler, dağıtımcılar bu duruma nasıl bakıyor? Özellikle e-kitap pazarı bu durumdan nasıl etkilenir, hepsi ve daha fazla dosyamızın içerisinde.

İkinci dosyamız, 2018’in en dikkat çeken kitapları üzerine. Okur’un yazarları 16 farlı kategoride yılın kendilerince en öne çıkan kitaplarını sizler için seçtiler ve kısa açıklamalarını yaptılar. Umarız listenize epeyce kitap eklemek zorunda kalacağınız keyifli bir yazı okumuş olursunuz.

Bu arada Ayşegül Genç’in 2018’den kadın romancılarının kaleme aldığı eserlere odaklanan yazısını da dosya ile birlikte okuyun.

Güzel bir haberimiz var. Romanlar üzerine ciddi kritikleri ile tanıdığımız Mustafa Özel Hocamız artık Okur’da. Bu sayıda Sokakta romanını yazdı. Yine onlarca iyi kalemden, tarih kitaplığından seyahatnamelere, çocuk edebiyatından şiire, popüler romanlardan akademik eserlere, “keşke çevrilse”den “dünya ne okuyor”a kadar; çeviri, haber, kitap inceleme ve kritik metinleri içeren geniş yelpazede yazılarla karşılaşacaksınız.

84 sayfa, dolu dolu içerik…

Önümüzdeki sayıda bundan daha güzel bir sayı hazırlamak için biz şimdiden kolları sıvıyoruz, görüşmek dileğiyle.

**

Bu sayının yazarları:

Abdullah Güner  Abdullah Harmancı  Abdurrahim Yüce  Ahmed Güner Sayar  Ahmet Taha Ercan  Alaaddin Serhan Yaman  Ali Ayçil  Alihan Çetiner  Aysun Bahar Asar  Ayşe Tuğba Silahtar  Ayşe Yazıcılar  Ayşegül Genç  Burcu Bayer  Burhaneddin Kanlıoğlu  Dursun Ali Tökel  Elif Genç  Emir Tali  Ercan Yılmaz  Esad Mücahit Eskimez  Fatma Kebire Gündüz  Feyza Kartopu  Gökhan Gökçek Gülay Özlen Lekesiz  Güray Süngü  Hamit Kardaş  Hatice Sarı Tan  İbrahim Demirci  İbrahim Sucuoğlu  İslam Dalp  İsmail Güleç  Kemal Sayar  Mehmet Lütfi Arslan  Murat Bozkurt  Mustafa Bozoklu  Mustafa Kirenci  Mustafa Özel  Nuh Kapan  Ömer Faruk Özbil  Rabia Gülcan Kardaş  Salih Eroğlu  Salih Yüzgenç  Sami Yaylalı  Simon Critchley  Suavi Kemal Yazgıç  Süleyman Ayan  Süleyman Ragıp Yazıcılar  Turgay Bakırtaş  Yunus Emre Tozal  Yusuf Korkmaz  Yusuf Temizcan  Yusuf Turan Günaydın  Zübeyde Çakır

Bu yazıyı paylaş
Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?