OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Okur Kitap Dergisi 6. Sayı Çıktı!

Editörden

 

Kitabı En İyi Yine Kitap Anlatır

6. sayımızla huzurlarınızdayız.

Kitaptan bahseden kitaplara dair zengin bir dosya hazırlama fikri bizi çok heyecanlandırdı ve büyük bir keyifle üzerinde çalıştık, umarız okurken sizi de aynı derecede heyecana sevk eder. Çünkü şuna inanıyoruz: Kitabı en iyi yine kitabın bizzat kendisi anlatır.

Bu sayımız da söyleşiler bakımından oldukça verimli görünüyor. Duayen tarihçilerimizden Mehmet Genç; ülkemizin önemli Felsefe hocalarından Rahmi Karakuş; genç edebiyatçılar olarak adlandırabileceğimiz Yasemin Karahüseyin ve Nihan Kaya; Ortaköy’ün en eski sahafı Naim Dikli ve tasarımcı Harun Tan… Hepsi birbirinden keyifli söyleşilerimizi atlamamanızı öneririz.

Yeni bir bölümümüz var: Okur Hikayeleri. Edebiyatçıların, sanatçıların, yazarların kitapla kurduğu ünsiyeti pek âlâ merak edebiliriz ama niyahetinde onların zaten yapması gereken bir şeydir bu. Peki ya okurlar? Bir-sıfır geride başlamışken nasıl sahici bir bağ kurarlar kitapla? Bu sorunun peşine düşerek Çoban Hüsnü amcanın kapısını çaldık ve çok ilginç bir okuma serüveni ile karşılaştık.

Hatıra, polisiye, çizgi roman, çocuk kitaplığı gibi bölümler; yayıncılık haberleri, keşke çevrilse, editörün gözünden, “Türkiye Ne Okuyor?” ve “Dünya Ne Okuyor?” gibi köşeler dergimizin muhtevasını güçlendiren alanlar olmaya devam ediyor.

Konferanslarımızı, etkinliklerimizi ve diğer yeni gelişmeleri sosyal medya adreslerimizde bulabilirsiniz. Eleştirilerinizi ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşın: okur@okurdergisi.com

Okur’un bu sayısında 225 adet kitaptan bahsetmişiz.

50’yi aşkın yazarımızın katkısı ve sizlerin desteği ile çok daha güzel sayılarda buluşmak umuduyla.

Yusuf Temizcan

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?