OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Okur’un 9. Sayısı Çıktı!

Okur’un 9. sayısı ile huzurlarınızdayız.

Birlikte 3 yılı geride bıraktık. Umarız her sayıda heyecan ve keyifle hazırladığımız dosyalar, söyleşiler, özel köşe ve bölümler, çeviriler, haberler, kitap inceleme yazıları ve daha pek çok şeyi okurken sizler için de heyecanlı ve keyifli oluyordur. Artarak devam eden desteğiniz bize bu yönde ciddi bir umut veriyor. Eksik olmayınız…

Bu sayımızda prestij kitaplara dair özel bir dosya hazırladık. Eksileriyle, artılarıyla prestij kitapların bugün ne mana ifade ettiğine dair bir değerlendirme sunmaya çalıştık. Orta sayfa söyleşimiz yılın fikir adamı ödülünü alan ve çarpıcı bir esere imza atan Cengiz Anık Hocamızla oldu. Yine zengin söyleşiler barındıran bir sayı sunmaya çalıştık. Sayfalar ilerledikçe Tarık Tufan, Samed Karagöz, Tanıl Bora, Handan Acar Yıldız, Dursun Çiçek söyleşileri ile karşılacaksınız.

Sabahattin Ali kitapları üzerinden telif hükmünün kalmasıyla birlikte 40’ı aşkın yayınevi yazarın eserlerini yayımlamaya başladı fakat bazı sorunlar ortaya çıktı. Alaaddin Serhan Yaman’ın yazısını atlamamanızı öneririz.

Her sayıda birbirinden güzel yazarlarımız nitelikli metinler sunmaya devam ediyorlar ve yenileriyle sizleri buluşturmayı çok istiyoruz. Bu sayıdan itibaren “içinde kitap geçen öyküler” köşesi ile Mustafa Çiftçi de bizimle birlikte olacak.

Lütfen bize düşüncelerinizi ve eleştirilerinizi yazın: okur@okurdergisicom

Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle…

**

Abdullah Güner  Abdullah Harmancı  Abdurrahim Yüce  Alaaddin Serhan Yaman  Ali Ayçil  Asım Gültekin  Aydoğan K.  Aysun Bahar Asar  Ayşe Tuğba Silahtar  Ayşe Yazıcılar  Ayşegül Genç  Burcu Bayer  Burhaneddin Kanlıoğlu  Cengiz Anık  Dursun Ali Tökel  Dursun Çiçek  Ercan Yılmaz  Esad Mücahit Eskimez  Fatma Kebire Gündüz  Feyza Kartopu  Gökhan Gökçek  Hamit Kardaş  Mehmet Yıldırım  Handan Acar Yıldız  Hatice Sarı Tan  İbrahim Demirci  İslam Dalp  İsmail Güleç  Kemal Sayar  Mehmet Beydemir  Mehmet Erken  Mehmet Lütfi Arslan  Murat Bozkurt  Mustafa Bozoklu  Mustafa Çiftci  Mustafa Kirenci  Mustafa Özel  Ömer Faruk Yıldız  Rabia Gülcan Kardaş  Samed Karagöz  Sami Yaylalı  Simon Critchley  Suavi Kemal Yazgıç  Süleyman Ragıp Yazıcılar  Tanıl Bora  Tarık Tufan  Turgay Bakırtaş  Yusuf Çiftçi  Yusuf Temizcan  Yusuf Turan Günaydın  Zübeyde Çakır

Bu yazıyı paylaş
Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?