OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı

Sana Kitabını Basamazsın Demedim

Herkesi aynı şeyle mutlu etmek çok zor. Kiminin sevdiği yemeği bir başkası beğenmeyebilir. Birinin gezmekten çok hoşlandığı bir bölgeye başkası ayak basmak istemeyebilir. Ama aşağı yukarı herkesi aynı derecede mutlu edebilecek bir şey var: Kitabının çıkması. Modern zamanların bütün yıkıcılığına rağmen kitap, hâlen asil duruşunu sürdürüyor. Birinin kitabının çıkması hâlâ çok kıymetli bir şey.

Bir çalışmanız var ve kitap olarak elinize almak istiyorsunuz. Bu nasıl olacak? Hangi süreçler işleyecek? Aracınız, arkadaşınız olmadan bir yayınevi ile anlaşmanız mümkün mü? Popüler yazar değilsiniz ve tüm yayınevleri kapısını size kapattı, şimdi ne yapacaksınız? Dosya yazımızda bunlara cevap aramaya çalıştık.

Orta sayfa söyleşimiz bu sayıda Yusuf Kaplan ile. Atlamamanızı öneririz. Leyla İpekçi, Mustafa Kara, Duran Boz, Muhammed Berdibek, Savaş Barkçin, Zafer Yılmaz diğer söyleşilerimiz. Onlarca farklı köşe ve bölüm ise ilginizi bekliyor. Bu sayıda OKUR’da 63 yazar yaklaşık 170 kitaba değindi.

Derginizi her sayıda daha zengin hâle getirmeye çalışıyoruz. Sizin de sevdiklerinize tavsiye etmenizi bekleriz. Bu sayı için bir arkadaşınızı OKUR ile tanıştırırsanız çok memnun oluruz.

Daha iyi sayılarda buluşmak üzere.

**

Not: Dergiyi matbaaya göndermeden hemen önce kıymetli büyüğümüz Akif Emre’nin vefat haberini aldık. Tevazunun, mütefekkir duruşun, yolda olmanın kanlı canlı örneği idi kendisi. Rahmet diliyoruz.

Yusuf Temizcan

Bu yazıyı paylaş
Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?