OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Sonbaharın Güzelleri

Muhsin Eroğlu

Kasım ayında birbirinden güzel eserler okuyucularla buluştu. Kitap da bu sonbaharın dikkat çekici yayınevlerinden oldu. Şiirden denemeye, biyografiden hikayeye kadar pek çok farklı edebi türde yeni eserler yayımladı.

Deneme türünde Serdar Tuncer’den Satır Arası Hikayeler, İbrahim Tenekeci’den Geldik Sayılır, Güven Adıgüzel’den Söz Verilmiş Bahçe; Şiir türünde Suavi Kemal Yazgıç’tan Tövbe Gölgeliği, Mustafa Akar’dan Berhayat; Hikaye türünde Fatma Barbarasoğlu’ndan Mutluluk Onay Belgesi ve son olarak biyografi türünde ise Demet Tezcan’dan Şule Yüksel Şenler başarılı kitaplardan bazıları.

Mustafa Akar’ın yayınlanmış dördüncü şiir kitabı Berhayat, ismiyle bile bir şiir niteliğinde. Ölümü ve hayatı bir şairin gözünden okuma fırsatı veriyor şiirseverlere.

Fatma Barbarosoğlu’nun Mutluluk Onay Belgesi isimli hikaye kitabında, yüzyılımızda her geçen gün daha fazla hayatımızda olan teknolojinin insandan neleri götürdüklerini okuyoruz. Bir durup düşünme vesilesi de denebilir Barbarasoğlu’nun son öyküleri için. Fakat kitabı diğer öykü kitaplarından ayıran önemli bir özelliği daha var: Yazarın daha önce gazetedeki köşesinde kaleme aldığı ve sonunu okuyucularının tamamlaması için yarım bıraktığı bazı öykülere okurlarının yazdığı sonlar da kitabın ikinci bölümünde yer alıyor. Yani Fatma Barbarosoğlu’nun bu kitabı için “etkileşimli bir hikaye kitabı” demek yanlış olmaz.

Yeni yıl öncesi pek çok başarılı eseri okuyucuların beğenisine sunan yayınevi, tahmin ediyoruz ki yeni dönemlerde de nitelikli kitaplara yatırım yapmaya devam edecek.

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?