OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Ümidin Işıltısı İçin Gerekli Bedbinlik Miktarı

Suratları asık, güzellikleri fark etmeyen, fark etmediği için zevk de alamayan yahut zevk almayı bilmeyen, sevinemeyen abus çehreli yetişkinlere dönüşüyoruz, farkında olmadan.

Masalların büyükler için de olduğunu biliyoruz. Çocuk edebiyatından yetişkin okuyucunun da keyif alacağını da. Fakat satırlarımıza misafir olan kitabı okurken, sanki sadece yetişkinler için yazılmış (çizilmiş) gibi hissettim. Öyle bir karamsarlık, bedbinlik…

Daha dün arkadaşlarımla konuşuyorduk. Bu devrin ciddi sorunlarından biri de, neşemizi kaybettiren şeyler. Çok basit ama bir o kadar da önemli bir durum bu. Suratları asık, güzellikleri fark etmeyen, fark etmediği için zevk de alamayan yahut zevk almayı bilmeyen, sevinemeyen abus çehreli yetişkinlere dönüşüyoruz, farkında olmadan. Halbuki nimete sevinmek, onun şükrünü eda etmenin ilk basamağı değil midir?

Kabusun İçinde Gibi

Kızıl Ağaç, ‘hiç umut getirmeyen bir sabah’ta başlıyor. Gün ilerledikçe sıkıntı hissi, ümitsizlik, kasvet artıyor. Büyük boy kitap, kocaman resimler ve her biri, kendinizi bir kabusun içindeymiş gibi hissettirebilecek güçte çalışmalar! Sadece birkaç dakika aralıksız bu çizimlere bakmak …………………………………………………………………………………………………………………….

Rabia Gülcan Kardaş

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?