OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Okur16: 2020’nin Yıldız Kitapları

Yusuf Temizcan

16. Sayımızla huzurlanızdayız.

Güzel bir haberimiz var. Kitapların yalnız kalmasını istemediği için çıkan derginiz Okur, 4 yılı geride bırakmak üzereyken artık 2 ayda bir sizlerle olacak. Bundan sonra daha sık görüşeceğimiz için sevinçliyiz. Bu güzel haber vesilesiyle yeni bir abonelik kampanyası başlattığımızı da söylemek isteriz. Detaylı ilanı ilerleyen sayfalarımızda göreceksiniz. Sadece kendiniz için değil, sevdiklerinizi Okur’la buluşturmak için de dergi aboneliği hediye etmeyi düşünebilirsiniz.

2020’nin son aylarına gelmişken artık geleneksel hale gelen “yılın en dikkat çeken kitapları seçkisini” sizlerle paylaşıyoruz. 2020’nin 11 farklı kategoride yıldız kitaplarını yine Okur’un yazarları seçmiş oldu. Umarız hiç tanışmadığınız kitaplarla bu seçki vesilesiyle tanışmış olursunuz.

Bu sayının söyleşi sayfalarında İranlı tasarımcı Naser Nasimi, Ergün Yıldırım ve Ayşegül Genç var. Ayşegül Genç’in yeni romanı, imkanları ve tarzıyla epey konuşulacak gibi duruyor.

“Benim Yazarlarım” isimli yeni köşemizi beğeneceğinizi düşünüyoruz. Bundan sonra her sayıda değişen konuk yazarlarımız kendi okuma serüvenlerinde etkili olmuş yazarları anlatacaklar. Köşenin ilk konuğu Seval Şahin, Sevgi Soysal’ı anlattı.

Çeviri sayfamızda salgın şartları dolayısıyla e-kitap sektöründeki değişimi konu alan önemli bir yazıyla karşılacaksınız.

Dünya Ne Okuyor, Türkiye Ne Okuyor, Kitap Haberleri, Çocuk Edebiyatı Kitaplığı gibi çok sevilen köşelerimizin özenle hazırlandığını hatırlatmalıyız.

Tüm okurlarımıza sağlık, sıhhat, afiyet diliyoruz.

Bize görüşlerinizi yazmak ya da katkı sunmak isterseniz okur@ okurdergisi.com’a mail atmanız yeterli.

Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle…

Bu sayıda yer alan yazarlar:

Abdullah Harmancı  Andrew Albanese  Ayşegül Genç  Betül Aliusta  Büşra Çelik  Dursun Ali Tökel  Elif Nuran Özgün  Ercan Yılmaz  Ergün Yıldırım  Erkan Şimşek  Esad Mücahit Eskimez  Fatma Kebire Gündüz  Feyza Hidayet Sari  Feyza Kartopu  Gökhan Gökçek  Hacer Zeynep Ekemen  Hamit Kardaş  Hatice Sarı Tan  İrem Nur Akkuş  İsa Karaaslan  İslam Dalp  İsmail Güleç  Kâmil Büyüker  Kübra Ramazan  Mehmet Lütfi Arslan  Meltem Ortakcı  Mustafa Bozoklu  Mustafa Çiftci  Mustafa Özel  Naser Nasiri  Okan Erdağı  Rabia Gülcan Kardaş  Salih Zeki Meriç  Seval Şahin  Sinan Özgenç  Şeyma Subaşı  Turgay Bakırtaş  Yusuf Temizcan  Yusuf Turan Günaydın

Bu yazıyı paylaş
Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?