OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Dünya Ne Okuyor?

Hatice Sarı Tan

Tunus
Apprendre à Aimer (Sevmeyi Öğrenin), Mama Dalila – Nedra Ghariani, Kounouz Edition, 167 sayfa, 2018
Tunus’un ilk kahkaha merkezini kuran Mama Dalila, kızı Nedra Ghariani ile beraber hazırladığı bu kitabında yeni bir bakış açısıyla kişisel gelişim kitabı formatı sunuyor. Kendimizi nasıl seveceğimizi, içsel olarak nasıl geliştireceğimizi ve günlük hayatımızı iyileştirmek için nasıl olumlu düşüneceğimizi öğrenme fırsatını sunuyor.

Amerika Birleşik Devletleri
American Dirt (Amerikan Kiri), Jeanin Cummins, Flatiron Books, 400 sayfa, Ocak 2020
New York bestseller listesinde başı çeken kitap, Amerika’da son dönemde hakkında en çok söz ettiren eser olma yolunda ilerliyor. Stephen King’in “olağanüstü” diye nitelediği kitap, iki çocuğun hikayesinden yola çıkarak dokunaklı, dramatik ve insanlık dolu bir serüven sunuyor.

İngiltere
Blue Moon (Mavi Ay), Lee Child, Bantam Press, 384 sayfa, Ekim 2019
Jack Reacher’ın hikayesi olan bu romanda isimsiz bir şehirde iki farklı suç çetesi savaşıyor ve sahneye Jack Reacher geliyor. Bir otobüste yaşlı bir adamın parasını çalmak isteyen suç çeteleri iş başındayken Jack Reacher onları durdurmak için çalışıyor.

Bosna Hersek
Golmanov strah od penala (Kalecinin Penaltı Anındaki Endişesi), Peter Handke, Laguna, 96 sayfa, 2019
Avustralyalı yazar Peter Handke’nin Türkçeye de çevrilen eseri, Boşnakça ve Sırpça’ya tercüme edildikten sonra ülkede en çok satan kitaplar listesinde başı çekiyor. Kalecinin penaltı anında duyduğu endişenin bütün bir hayata yayılmasından duyulan tedirginlik ve dilin ilişki kurmadaki eksikliği işleniyor.

Yazının tamamını Okur’un 14. sayısında bulabilirsiniz: https://bit.ly/2CBpiBG

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?