OKUR, Kitaplar Yalnız Kalmasın Diye Çıktı
 

Okur14: Muktedir Yazarın Doğuşu

14. sayımızla huzurlarınızdayız.

Tuhaf zamanlardan geçiyoruz. Salgın süreci ülkemizi ve dünyamızı derinden etkiledi, etkilemeye devam ediyor. Kimilerine göre bu ömrümüzün ufak bir tecrübesi olarak kalacak, kimilerine göre de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu zamanla göreceğiz ama edebiyat dünyasında kısa süre içerisinde çıktılarını alacağımız kesin. Bir diğer kesinlik de yayınevlerinin ve kitapçıların salgından çok olumsuz etkilendikleri, önlem alınmazsa acı sonuçlarını göreceğimiz gerçeği. Konuyla ilgili mini soruşturmamıza göz atmanızı öneririz.

Bu sayımızın dosya konusu, ülkemizde son zamanlarda hızla artan “kitap mı yazdınız, yayınlayalım!” furyası ve bununla eş zamanlı oluşan muktedir yazar portresi. Kendi kendine yayıncılık denilebilecek bu “yeni normal”i gelin birlikte anlamaya çalışalım.

Orta sayfa söyleşimiz Şaban Ali Düzgün ile. Kendisi dünyayı bir imkanlar alanı olarak görüyor ve hedefin en yüksek iyiye ulaşmak olduğunun altını çiziyor. Diğer söyleşi sayfalarımızda konuk ettiğimiz isimler şöyle: Ahmet Murat, Cafer Durmuş, Abdullah Yıldırım, Melih Tuğtağ ve Füsun Turcan Elmasoğlu.

Okur’un sayfalarını genç yeteneklere açmaya devam ediyoruz. İlk yazısını Okur’da yayınlayan yazarların sevincini biz de paylaşıyoruz. İyi metinler geldikçe sayfalarımızın onlara açık olduğunu bir kez daha ilan etmek isteriz.

Bize görüşlerinizi yazmak ya da katkı sunmak isterseniz okur@okurdergisi.com’a mail atmanız yeterli.

Daha güzel sayılarda buluşmak dileğiyle…

Bu sayımıza katkı sunan isimler: 

Abdullah Güner  Abdullah Yıldırım  Adem Kaya  Ahmet Murat  Ayhan Koçkaya  Bekir Cantemir  Bilal Şanver  Burhaneddin Kanlıoğlu  Büşra Çelik  Cafer Durmuş  Coşkun Ören  Cüneyt Gönen  Dursun Ali Tökel  Emin Nedret İşli  Emine Tokatlı  Ercan Yılmaz  Erkan Şimşek  Esad Mücahit Eskimez  Esra Rana  Faruk Akhan  Fatma Kebire Gündüz  Feyza Kartopu  Feyza Nur Sezer  Füsun Turcan Elmasoğlu  Gülnur Yıldız  Halil Solak  Hamit Kardaş  Handan Acar Yıldız  Hatice Sarı Tan  İrem Nur İnce  İsa Karaaslan  İsmail Güleç  Kâmil Büyüker  Kübra Ramazan  Lütfi Bayer  Mehmet Lütfi Arslan  Mekki Yassıkaya  Melih Tuğtağ  Meltem Ortakcı  Merve Kar  Mustafa Bozoklu  Mustafa Çiftci  Mustafa Özel  Okan Erdağı  Osman Okçu  Rabia Gülcan Kardaş  Simon Critchley  Suavi Kemal Yazgıç  Süleyman Ragıp Yazıcılar  Şaban Ali Düzgün  Turgay Bakırtaş  Ümit Yaşar Özkan  Ünsal Ünlü  Yunus Emre Tozal  Yusuf Turan Günaydın

Henüz yorum yok...

Yorum yapmak ister misiniz?