|

Okur26 Çıktı!

26. sayımızla huzurlarınızdayız.

Okurluk maceramda belki de en büyük arzularımdan biri kendime özel Ex Libris yaptırmaktı. Birkaç defa bunun için girişimde de bulundum ama bir türlü olmadı. Hazır şablonları alıp kendi adımı yazdırmak çok içime sinmedi, yapacak iyi bir sanatçı da bulamadım belki. Ya da özel bir fikir geliştirip onun peşinden de gidemedim. Hasılı bir Ex Libris’im olmadı.

Bu sayımızda mini dosya olarak Ex Libris konusunu hatırlayalım istedik. Ercan Yılmaz’ın kısa ama çok derin Ex Libris yazısıyla açtığımız dosyayı Rumeysa Betül Tuncay’ın hazırladığı dosya yazısıyla devam ettiriyoruz. Kitaplara sadece nesne olarak bakmayanlar ve onunla özel ilişki kuranlar için değerli bir dosya olduğuna inanıyorum.

***

Söyleşi köşemizin misafirleri Beşir Ayvazoğlu, İsmail Kara, Hakan Emin Öztürk ve Feridun Oral oluyor. Beşir Ayvazoğlu ile hayvan dostlarımız üzerine yazdığı keyifli kitap üzerine konuştuk. İsmail Kara’yı “Ne Okur?” köşemizde ağırladık, Hakan Emin Öztürk’le yeni kitabını konuştuk ve çocuk edebiyatının sevilen ismi Feridun Oral’la çocuk yayıncılığını, kendi yolculuğunu değerlendirdik.

Dergimizin her zaman olduğu gibi ağırlık merkezini kitap tahlil yazıları oluşturuyor. Onlarca yazarın ve arka planda çalışan yayın kurulu ile mutfak ekibinin gayretiyle ortaya çıkıyor bu yazılar. Her biri de gönüllülük bağıyla çalışıyor. Onlara müteşekkiriz.

Dünya Ne Okuyor, Türkiye Ne Okuyor, Keşke Çevrilse, Hatırat Kitaplığı, İnceleme, Tahlil, Mini Dosya gibi köşe ve bölümler her zamanki yerlerinde sizi bekliyor ve bu bölümlere her sayıda yenilerini eklemeye çalışıyoruz. Sadece iyi metin yayınlamaya odaklandığımız için bize gelen yazılara bazen geç dönüş yaptığımız ve yayınlayamadığımız olabiliyor. Bunun için anlayış göstermenizi rica ederiz.

Görüş, değerlendirme ve eleştirileriniz için bize okur@okurdergisi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki sayıda görüşmek üzere…

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir