|

Okur28 Çıktı!

28. sayımızla huzurlarınızdayız.

Üniversite yayıncılığı çok kritik bir mesele olarak entelektüel camianın gündemini uzun süredir meşgul ediyor. Birkaç iyi örnek dışında maalesef sınıfta kaldığımız bir alan burası. Halbuki pek çok devlet üniversitesinin uluslararası alanda nitelikli yayıncılık yapabilecek insan kaynağı ve maddi koşulları var. Aynı şekilde vakıf üniversitelerinde de koşullar müsait görünüyor.

Üniversitelerin hepsinden aynı düzeyde kültürel ve akademik yayıncılık anlamında yüksek performans beklemiyoruz ama başarılı örneklerin en azından bir elin parmaklarını geçmesini istememiz zannediyoruz ki hakkımız.

Mustafa Bozoklu’nun hazırladığı dosya, bu konulara eğilmekle birlikte dünyadan iyi üniversite yayıncılığı örnekleri ve bizdeki mevcut durumu tahlil ediyor ve ne yapılması gerektiğini anlatıyor.

***

Bu sayıda söyleşi sayfalarımıza konuk ettiğimiz isimler şöyle: Asım Cüneyd Köksal, Ali Aydın, Eyüp Al… Üç söyleşinin de keyifle okunmasını diliyoruz.

Sevdiğiniz köşe ve bölümler yerlerinde dururken yine bazı değişiklikler yaptık. Dergi sayfaları arasında inceledikçe fark edeceksiniz… Her sayıda yeniliklerle karşınıza çıkmak istiyoruz. Dergiye emekleriyle, yazılarıyla katkı sunan; mailden ya da sosyal medya adreslerimizden görüş ve önerilerini açık yüreklilikle bizimle paylaşan herkese teşekkür ediyoruz.

Daha iyi dergicilik ve niteliği korumak adına heyecanla tüm ekip çalışmaya devam ediyoruz.

Görüş, değerlendirme ve eleştirileriniz için bize okur@okurdergisi.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bir sonraki sayıda görüşmek üzere…

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir