|

Okur29 Çıktı!

29. sayımızla huzurlarınızdayız.

Bu sayıda bir mini dosya bir de soruşturma ile sizleri selamlıyoruz. Mini dosyamızın konusuna aslında dergimizi düzenli takip eden okuyucularımız aşinadır. Her yeni yılın başında yaptığımız gibi bir önceki yılın öne çıkan kitaplarını Okur yazarlarının gözünden farklı kategorilerde sunuyoruz. Bu listeler tabii sınırlı sayıda iyi kitaba işaret ediyor ve değerlendirmelerin öznel olduğunu hatırdan çıkartmamak gerekiyor. Diğer taraftan, liste yılın bir muhasebesi özelliği de taşıyor.

Soruşturmada ise yayınevlerine 2022’nin nasıl geçtiğini, 2023’te okurları hangi kitapların/serilerin beklediğini sorduk. Çok ilginç yanıtlar aldık ve epey heyecan verici kitabın bizi beklediğini fark ettik.

***

Söyleşi sayfalarımızda Ali Işık, Ali Şükrü Çoruk, Şaban Muslu ve Lukasz Piskorek’i ağırlıyoruz. Farklı alanlarda yapılan bu söyleşilerin keyifle okunmasını dileriz.

Kitap Tahlili sayfamızda Aliya’nın muhteşem kitabı Doğu Batı Arasında İslam’ı değerlendirdi arkadaşlarımız. Kemal Sayar uzun bir aradan sonra yeni bir yazısıyla tekrar aramızda. Ercan Yılmaz fragmanlar köşesinde kağıdın incelikli dünyasında hoş bir gezinti sunmaya devam ediyor. Onlarca iyi kitaba işaret eden değerlendirme yazıları sizleri bekliyor.

Mutfak ekibimizin dergimizin her bir satırı için özenle çalıştığını ve kendileriyle gurur duyduğumuzu buradan da belirtmek isteriz.

Görüş, değerlendirme ve eleştirileriniz için bize okur@okurdergisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki sayıda görüşmek üzere…

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir